Lütfü Oflaz’dan olay yazı : Erdoğan’ı önce onlar satacak: İNTERNET HABER

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Lütfü Oflaz, “Tayyip Erdoğan’a değil gücüne tapıyorlar!” başlıklı yazısıyla muhafazakar medyada günün konusu oldu.

Referandumdan yola çıkan Lütfü Oflaz camiadaki bazı kişileri isim vermeden yerden yere vurdu. Oflaz, “güce tapıcılar” dediği isimlerin ‘Erdoğan’ı ilk satacak kişiler’ olduğunu yazdı..

Lütfü Oflaz’ın muhafazakar medyada olay olan satırları şöyle;

-“ Demokrasi açısından “Evet” diyenler de “Hayır” diyenler de saygıdeğerdir. Kaldı ki  “Evet” diyecekler arasında, geçmişte 12 Eylül’cülerin anayasasına “Evet” diyenler olduğu gibi “Hayır” diyenler de vardır.“Hayır” diyecekler arasında, geçmişte 12 Eylül’cülerin anayasasına “Hayır” diyenler olduğu gibi “Evet” diyenler de vardır.

 

MEVKİ MAKAM SAHİBİ ÇIKARCILAR
Bunların yanında bir de her dönemde kraldan fazla kralcılık yapanlar vardır. Bunlar her dönemin güce tapıcılarıdır! Şimdi de herkesten fazla Tayyip Erdoğan’a tapmıyorlar mı? Tayyip Erdoğan’ın iktidar yürüyüşüne başladığından beri yanında olanları, Tayyip Erdoğan’ı sevmemekle suçlamıyorlar mı? Aslında bunlar Tayyip Erdoğan’a tapmıyorlar; onun gücüne tapıyorlar! Onun gücünden yararlanıp köşe kapmak, mevki makam sahibi olmak, servet yapmak gibi çıkarcılıklar sergiliyorlar.”

TAYYİP ERDOĞAN’I İLK ÖNCE ONLAR SATACAKLAR”

“Hiç şüphem yok ki, yarın öbür gün Tayyip Erdoğan da güçten, iktidardan düşse, ilk tekmeyi onlar vuracaklar” diyen Oflaz şöyle devam etti: “Tayyip Erdoğan’ı ilk önce onlar satacaklar.” (…) “Bugün güçlü oldukları için kendilerine tapıp başkalarını hainlikle suçlayanlar, yarın öbür gün güçten düştüklerinde kendilerine ilk hainlik edeceklerdir! En hainlerin en güce tapıcılar içinden çıktığı iyi bilinmelidir!”

EN HAİNLER EN GÜCÜ TAPICILAR

“Bugünün güçlüleri de şu uyarıma kulak kabartsın. Bugün güçlü oldukları için kendilerine tapıp başkalarını hainlikle suçlayanlar, yarın öbür gün güçten düştüklerinde kendilerine ilk hainlik edeceklerdir! En hainlerin en güce tapıcılar içinden çıktığı iyi bilinmelidir!”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.